+48690170051

KIM JESTEŚMY ?

Witaj na Szamane.pl!

Jesteśmy pierwszym biurem podróży w Polsce skupiającym się na aktywnym podróżowaniu i odkrywaniu kuchni świata. Jeśli jedzenie odgrywa dla Ciebie ważną rolę podczas podróży, to wyjazdy, które organizujemy z pewnością spełnią twoje oczekiwania.
Poprzez nasze kulinarne wycieczki pragniemy rozwijać społeczność miłośników jedzenia, których łączy pasja do eksploracji i odkrywania oraz radość delektowania się niezwykłymi smakami.

Będzie Szamane

Nasza historia

Tu Paulina i Paweł - para zawsze uśmiechniętych i głodnych (nie tylko przygód) podróżników! Pierwsze kroki w Azji postawiliśmy w roku 2012 i od tamtego czasu jesteśmy jej częstymi bywalcami. Przez kolejnych 10 lat eksplorowaliśmy kraje azjatyckie w poszukiwaniu autentycznej kuchni i inspiracji, które moglibyśmy zabrać ze sobą do Polski.

Oprócz podróży prywatnych, poprowadziliśmy kilkadziesiąt zorganizowanych wyjazdów przygodowych po całym świecie. Przez ten czas doświadczyliśmy wielu fantastycznych momentów, którymi mogliśmy dzielić się z uczestnikami naszych wyjazdów. W roku 2023 zdecydowaliśmy, gdzie chcemy skierować całą naszą pozytywną energię i pasję i tak powstał projekt Szamane - biuro podróży kulinarnych, który w 100% oddaje to co uwielbiamy w życiu robić.

Nasze wyjazdy opracowaliśmy z największą pieczołowitością, aby pokazać Ci to, co najpiękniejsze, najciekawsze i najsmaczniejsze w odwiedzanych krajach.

Wizja

Naszą misją w Szamane jest zapewnianie niezrównanych doświadczeń kulinarnych, które wykraczają daleko poza talerz.

Poza odwiedzaniem najciekawszych atrakcji i uprawianiem aktywnej turystyki, duży nacisk kładziemy na kulinaria odwiedzanych krajów i spotkania z mieszkańcami. Od kolorowych targów, przez rozmaite stragany gdzie lokalni mistrzowie woka przygotowują te samy potrawy od wielu lat, po wyśmienite restauracje serwujące kuchnię nowoczesną. Jedzenie jest jednym z najważniejszych elementów podróży, poprzez który docieramy do wspaniałych ludzi i pasjonatów, dzielących się bogatą kulturą i tradycjami.

Jedzenie w podróży jest naszą misją! a Ty, podróżuJESZ?
O nas

Poznaj nas bliżej

PAULINA IDZIK

Przypadek sprawił, że w 2014 roku trafiłam do pracy w chińskiej korporacji w sercu Pekinu, gdzie spędziłam kilka lat, zajadając się kaczką po pekińsku. Wtedy właśnie rozpoczęła się moja trwająca do dziś przygoda i fascynacja Azją. Po rocznej podróży dookoła świata rozpoczęłam pracę jako organizator i pilot wycieczek. Prywatnie podróżuję, aby odkrywać nowe smaki, ale też wracać do tych już znanych: najlepszej laksy w Kota Kinabalu, bun cha w Hanoi czy birmańskiej sałatki z pomidorów.

Projekt „Szamane” to podsumowanie wielu lat moich poszukiwań najlepszych potraw, wyjątkowych miejsc i zachwytu nad przyrodą, który towarzyszy mi nieprzerwanie podczas moich podróży. Poza jedzeniem uwielbiam też górskie trekkingi i nurkowania z rekinami. Ważna jest dla mnie ochrona środowiska i świadome podróżowanie, o czym na pewno Wam opowiem podczas jednej z kulinarnych wypraw ze mną. Do zobaczenia!

PAWEŁ NOWAKOWSKI

Podróżuję i pilotuję wyjazdy do Azji od ponad 8 lat. Po zakończonym rocznym stypendium na uniwersytecie w Indonezji, posiadłem niecodzienną umiejętność: znajomość języków indonezyjskiego i malezyjskiego, dzięki czemu obcowanie z miejscową kulturą i kuchnią jest jeszcze bardziej fascynujące. Jestem wielkim fanem pikantnych i dobrze doprawionych potraw, a do moich ulubionych należą rendang i sambal matah. Nieprzerwanie odkrywam też nowe smaki – aktualnie zgłębiam tajniki kuchni koreańskiej i japońskiej.

Prywatnie uwielbiam sport i aktywny tryb życia. Kiedy nie jem i nie gotuję, surfuję, wspinam się lub zdobywam górskie szczyty. W wycieczki z Szamane.pl zawsze staram się wpleść jak najwięcej przygód i aktywności – tyrolki, trekkingi na wulkany czy kąpiele w wodospadach, dzięki którym spalimy wszystkie zjedzone podczas naszych podróży kalorie i znajdziemy jeszcze miejsce na deser!