+48690170051

JAK PODRÓŻUJEMY?

„Szamane” to projekt, który powstał z pasji do aktywnego podróżowania, gotowania i jedzenia. Liczne wizyty w krajach azjatyckich i niezliczona ilość skonsumowanych lokalnych dań przyrządzonych przez ulicznych mistrzów patelni tylko utwierdzają nas w przekonaniu, że to miejsca, do których będziemy wracać zawsze.

Jeśli jesteś fanem/fanką kuchni świata i nie wyobrażasz sobie urlopu bez próbowania nowych smakołyków w doborowym towarzystwie pasjonatów jedzenia, to z pewnością zainteresują cię nasze wyprawy kulinarne.

Poznaj z nami świat od kuchni i zabierz swoje kubki smakowe na przepyszną przygodę!

Różnorodność jedzenia

Podczas organizowanych przez nas wyjazdów staramy się ugryźć dany kraj z wielu różnych perspektyw. Wodzeni unoszącym się w powietrzu aromatem gotujących się tu i ówdzie smakołyków, spacerujemy po ulicach i okolicznych targach w poszukiwaniu nowych smaków i kulinarnych inspiracji. Jedzenie to czynność szalenie przyjemna i na naszych wyprawach kulinarnych poświęcamy jej bardzo dużo czasu. Bo jak inaczej poznać głębiej lokalną kulturę jak nie poprzez jedzenie, które jest nam w stanie powiedzieć bardzo wiele o odwiedzanym kraju? Targowiska to dopiero początek. Zabierzemy was w miejsca gdzie lokalni rzemieślnicy przyrządzają swoje specjały według wieloletniej, niezmiennej receptury, ale również do znanych i cenionych restauracji, gdzie spróbujemy bardziej nowoczesnych interpretacji smakowych.

Wyjazdy kulinarne za granicę - Degustacja jedzenia
Warsztaty gotowania w Azji - z nami nauczysz się gotować

Nauka o kuchniach świata

Samo jedzenie to dużo, a jednak nie wszystko. Jedną z naszych ulubionych aktywności, do której cię zaprosimy są warsztaty gotowania, organizowane dla naszych grup w specjalnie urządzonych do tego celu miejscach otoczonych naturą. Pod okiem specjalisty przygotujesz popularne dania, aby po wyjeździe umieścić je na stałe w swoim jadłospisie. To doskonała okazja aby poszerzyć swój wachlarz umiejętności kulinarnych, przyrządzić kultowe potrawy i podzielić się nimi z resztą ekipy Szamane.
Przez cały czas trwania wyjazdu możesz liczyć na wiedzę naszych pilotów i kucharzy, tak aby wyciągnąć z wyjazdu maximum informacji.

Adrenalina i relaks

Wyjazdy z Szamane to nie tylko gotowanie i jedzenie, to też aktywne spalanie nagromadzonych kalorii! Nasze programy charakteryzują się sporą intensywnością. Nie zabraknie takich atrakcji jak spotkania z dzikimi zwierzętami, trekking na wulkan, kąpiel w wodospadzie czy nurkowanie. Staramy się z każdego kraju wyciągnąć to co najlepsze, doskonale się przy tym bawiąc. Układając programy wyjazdów, w miarę możliwości staramy się unikać długich przejazdów autobusami i koncentrujemy się na wypełnieniu naszego czasu tylko wartościową treścią. Nie można również zapomnieć o błogim relaksie, który będziemy uskuteczniać w rajskim otoczeniu, z dala od miejskiego zgiełku.

Wyjazdy przygodowe do Azji - Zwiedzanie i relaks
Wyjazdy kulinarne w małych grupach - wspólne zwiedzanie

Kameralne grupy

Cenimy sobie podróże w małych grupach i indywidualne podejście do uczestnika, dlatego zabieramy ze sobą maksymalnie 12-14 osób zależnie od kraju i używanego środku transportu. Dzięki małej grupie, każdy ma łatwy kontakt z pilotem wyjazdu, a logistyczne czynności takie jak zamawianie jedzenia w restauracji czy przystanki na toaletę nie trwają w nieskończoność. Mała grupa to przede wszystkim szansa na ciekawą integrację w gronie pasjonatów jedzenia i dzielenie się pomysłami, inspiracjami czy umiejętnościami! Bardzo lubimy jak nasi goście wracają z wyjazdu z nowymi znajomościami, które trwają latami!

WAŻNE INFORMACJE

Dla kogo są nasze wyjazdy?

Zależy nam, aby podczas wypraw z Szamane każdy uczestnik czuł się komfortowo, dobrze się bawił i nawiązał nowe, fantastyczne znajomości. Zapraszamy więc wszystkich tych, którzy lubią jedzenie, podróże i przygody oraz mają pozytywne nastawienie do życia! Na naszych wyjazdach świetnie odnajdą się zarówno osoby podróżujące w pojedynkę jak i pary. Nasze wyjazdy kierujemy wyłącznie do osób pełnoletnich. 

Nasze wyjazdy możemy bez problemu dostosować do osób o różnorodnych preferencjach, alergiach i ograniczeniach pokarmowych.

Transport

Dobranie odpowiedniego środka transportu to rzecz kluczowa i przykładamy do tego bardzo dużą wagę. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwoliło nam na zoptymalizowanie naszych programów tak, aby nie spędzić połowy wyjazdu na oglądaniu świata przez szybę. Dzięki temu możemy jak najwięcej czasu przeznaczyć na to co ważne, piękne i smaczne rzecz jasna!

W naszych programach nie uświadczycie całodziennych przejazdów busami, dzięki czemu unikniecie poczucia straty czasu.

Na długiszych dystansach wybieramy połączenia lotnicze, natomiast na tych krótszych poruszamy się klimatyzowanymi, prywatnymi busami, a zdarza się także że wsiądziemy w pociąg aby nacieszyć oczy mijanymi krajobrazami w komfortowych warunkach.

Jeśli chodzi o miasta, to będziemy korzystać z różnorodnych środków transportu, od nowoczesnych kolejek metra, aż po riksze napędzane siłą ludzkich mięśni.

Zakwaterowanie

Podczas intensywnego zwiedzania egzotycznych krajów, regeneracja w komfortowym miejscu po aktywnym dniu jest niezbędna. Starannie dobieramy bazę noclegową, aby każdy uczestnik wyjazdu był zadowolony i nie zakwaterujemy cię w głośnym hostelu w pokoju wieloosobowym lub w motelu przy ruchliwej ulicy. Stawiamy na zakwaterowanie w butikowych hotelach i klimatycznych guesthousach, urządzonych w unikalnym stylu z którego słynie odwiedzane miejsce, dzięki czemu nawet miejsce odpoczynku staje się nie lada atrakcją.

Naszych gości kwaterujemy zazwyczaj w pokojach 2-osobowych z prywatną łazienką, jednak nie zawsze będzie to regułą. Przykładem może być spanie na prywatnej łodzi podczas rejsu po archipelagu Komodo w Indonezji, gdzie kajuty mogą być 3 i 4-osobowe. Takie informacje umieszczamy zawsze w szczegółowym programie wyjazdu.

Opieka pilota

Piloci wycieczek, którzy będą wam towarzyszyć podczas kulinarnych podbojów to osoby z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu wyjazdów egzotycznych, które z niejednego pieca chleb jadły (żeby to tylko chleb!). Uwielbiają jeść, a także dzielić się nie tylko jedzeniem, co szeroką wiedzą na jego temat. Specjaliści swoich kierunków, które odwiedzali wielokrotnie.

Zadbają o logistykę całego wyjazdu i wasze bezpieczeństwo. Zaprowadzą do najlepszych restauracji w okolicy, opowiedzą interesujące historie i anegdotki, a wieczorem rozkręcą imprezę w doborowym towarzystwie.

Co cię czeka?

Wyruszysz w smakowitą podróż i spotkasz ludzi zakręconych na punkcie jedzenia i odkrywania świata w ten właśnie sposób! Poznasz tradycyjną kuchnię odwiedzanych miejsc poprzez wieczorne przekąszanie street-foodu, stołowanie się w świetnych restauracjach czy podczas samodzielnego przygotowywania potraw pod okiem doświadczonego kucharza. Dołączając do tego wschód słońca na wulkanie, nurkowanie na rafie koralowej, spotkania z orangutanami i nosaczami sundajskimi, przejażdżki skuterami po polach ryżowych, rejsy po rajskich wyspach czy wizyty u górskich plemion, otrzymujesz prawdziwą ucztę dla wszystkich zmysłów. Szykuj się na urlop swojego życia z Szamane!

Biuro podróży kulinarnych Szamane