+48690170051

PYTANIA I ODPOWIEDZI

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeśli nie znalazłeś informacji, których poszukujesz, skontaktuj się z nami za pomocą formularza na dole strony, bądź pod numerem telefonu +48 690 170 051, a z przyjemnością odpowiemy.

Pytania ogólne

Czy na wyjazdach będziemy tylko jeść?
Nie tylko! Duża część naszych wyjazdów kulinarnych to jedzenie, samodzielne przygotowywanie lokalnych dań i poznawanie kultury jedzenia pod opieką merytorycznego pilota. Poza doznaniami kulinarnymi czekają na Was różne aktywności tj. spotkania z dzikimi zwierzętami, trekkingi, zwiedzanie miast, rejsy, nurkowanie, snorkeling czy relaks na plaży. Atrakcji z pewnością nie zabraknie!
Wiek i sprawność fizyczna uczestników
Uczestnicy wyjazdów kulinarnych to najczęściej przedział 30 - 60 lat. Nasze wyjazdy to aktywne podróże, podczas których dużo się przemieszczamy, dużo spacerujemy i co kilka dni zmieniamy miejsce zamieszkania. Zdarzają się na nich poranne wizyty na targach, wschody słońca na wulkanie czy wycieczki rowerowe po okolicy. Ważne więc, abyś lubił taki styl podróżowania. Wyjazdy kierujemy tylko do osób pełnoletnich i nie zabieramy rodziców z dziećmi.
Chcę jechać sam - czy to wyjazd dla singli?
Na naszych wyjazdach świetnie odnajdą się zarówno osoby podróżujące w pojedynkę jak i pary. Jeśli zgłaszasz się sam, to zakwaterujemy Cię z uczestnikiem tej samej płci w pokoju dwuosobowym lub za dopłatą możesz wybrać opcję zakwaterowania w pokoju jednoosobowym.
Zaliczka i płatności
Potwierdzeniem zapisu na wyjazd jest podpisanie umowy i wpłata zaliczki w wysokości 30% ceny wycieczki (zwrotnej w 100% w przypadku gdy nie uzbieramy minimum uczestników do zrealizowania wyjazdu). Pozostała kwota płatna jest na miesiąc przed podróżą.
Zakup biletów lotniczych
Po skompletowaniu grupy pomagamy w zakupie biletów lotniczych i nie pobieramy za to żadnych prowizji ani opłat manipulacyjnych. Płacisz tyle ile wynosi faktyczna cena biletu. Wyszukujemy najbardziej komfortowe połączenia, które najczęściej realizowane są z 1 przesiadką.
Czy jest możliwy wylot z innego miasta / kraju?
Wylot z innego miasta niż Warszawa nie stanowi żadnego problemu! Możesz wylecieć z Krakowa, Katowic, Wrocławia, Gdańska, Poznania, Berlina, czy jakiegokolwiek wybranego miejsca na świecie i spotkać się z grupą w porcie przesiadkowym (Frankfurt, Monachium, Dubaj, Doha itp) lub już na miejscu - w Singapurze, Hanoi, Bangkoku lub Kuala Lumpur. Pomożemy w zaplanowaniu trasy i zakupie biletów.
Jak duże są grupy?
Podróżujemy w małych grupach, które liczą od 8 do 14 osób, dzięki czemu wyjazd przebiega w przyjemnej atmosferze, a czynności logistyczne tj. zamawianie jedzenia czy przystanki na toaletę nie zabierają zbyt dużo czasu.
Bezpieczeństwo
Organizujemy wyjazdy do krajów bezpiecznych, z dala od konfliktów zbrojnych i do miejsc, gdzie ryzyko zachorowania na choroby tropikalne jest znikome.

Przed wyjazdem

Paszport i wymagania wizowe
Aby wyruszyć z nami w podróż, niezbędne jest posiadanie paszportu ważnego min. poł roku od daty lotu. Przed wyjazdem do Malezji i Tajlandii nie ma obowiązku wcześniejszego ubiegania się o wizę. Zakupu wizy do Indonezji w cenie 35$ dokonuje się po przylocie na lotnisku. O wizę do Wietnamu należy ubiegać się online na około 2 tygodnie przed podróżą - jej koszt to 25$, a my pomagamy w dopełnieniu wszelkich formalności.
Jakie szczepienia są wymagane przed podróżą?
Żaden z krajów do których podróżujemy nie ma szczepień obowiązkowych, a do zalecanych należą dur brzuszny, tężęc, błonica, wirusowe zapalenie wątroby typu A i B oraz covid-19. Przed wyjazdem sugerujemy skontaktowanie się ze swoim lekarzem pierwszego kontaktu lub lekarzem medycyny podróży w celu zaplanowania ewentualnego programu szczepień.
Ile pieniędzy potrzebuję na miejscu?
Zdecydowana większość kosztów ponoszonych na naszych wyprawach jest już wliczona w cenę wyjazdu. W podróż zabieramy jedynie kieszonkowe na wyżywienie (obiady i kolacje w cenach zbliżonych do Polskich), napoje i alkohol, pamiątki oraz specjalne atrakcje i koszty nie ujęte w programie wyjazdu (np. sporty wodne podczas pobytu na plaży czy taksówka, kiedy nie mamy już ochoty na spacer do hotelu, masaże etc.) Na wyjazd sugerujemy zabranie ze sobą dolarów, które wymienimy w kantorze na miejscu oraz karty wielowalutowej (np. Revolut), dzięki której można płacić w sklepach/restauracjach i wypłacać pieniądze z bankomatu po dobrym kursie. Sugerowane kwoty kieszonkowego można znaleźć w ofercie konkretnego wyjazdy w zakładce "WYJAZDY".
Internet i telefon
Doskonale wiemy, że w dzisiejszych czasach kontakt ze światem jest ważny również na wakacjach. Po przylocie na miejsce wszystkim chętnym pomagamy w zakupie lokalnej karty SIM z pakietem Internetu (cena to ok. 50 zł). W hotelach i restauracjach będziemy również mieli dostęp do bezpłatnego wi-fi. Należy pamiętać, że prędkość Internetu będzie zależała od odwiedzanych przez nas miejsc. W dużych miastach będzie ona pozwalała na bezproblemowe nawiązanie połączenia video, zaś podczas pobytu w dżungli czy na prowincji możemy zupełnie stracić zasięg.
Czy mogę wziąć walizkę?
Tak, możesz wziąć walizkę. Podczas wycieczek i wyjść w naturę zabieramy ze sobą mały plecak, a duży bagaż zostawiamy w hotelu, więc to w co się spakujesz na cały wyjazd zależy tylko od Ciebie.
Co wziąć ze sobą na wyjazd?
Miesiąc przed wyjazdem otrzymasz od nas poradnik w formacie PDF, gdzie znajdziesz wszystkie niezbędne informacje na temat zbliżającego się wyjazdu. Wyczytasz w nim informacje na temat kraju, ciekawostki, o czym pamiętać i co ze sobą spakować na wyjazd.
Ubezpieczenie
Każdy uczestnik wyprawy jest ubezpieczony we współpracującym z nami Towarzystwie Ubezpieczeń Signal Iduna. Koszty Leczenia: 60 000 EUR, NNW: 15 000 PLN, bagaż podróżny: 1000 PLN. Istnieje również możliwość zwiększenia sumy ubezpieczenia do wybranej kwoty (KL max 300 000 EUR) oraz wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji w cenie 4,19% ceny wycieczki.
Czy otrzymam fakturę?
Tak, jest możliwość otrzymania faktury.

Na wyjeździe

Czy leci z nami pilot?
Oczywiście! Każdy wyjazd kulinarny prowadzi doświadczony i przygotowany merytorycznie pilot, który służy pomocą podczas wyjazdu.
Czy wyżywienie jest w cenie?
Częściowo tak. Zależnie od kierunku wycieczki, w cenie jest większość śniadań i kilka obiadów/kolacji. Dokładnie informacje można znaleźć w zakładce "co w cenie" znajdującej się w karcie wybranego wyjazdu. Znajdziecie tam również sugerowaną ilość kieszonkowego, które należy ze sobą zabrać.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je tutaj 🙂

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Imię i nazwisko
Masz pytania odnośnie naszych wyjazdów? Zapraszamy do kontaktu!
Pola wyboru