+48690170051

Warsztaty gotowania za granicą - Dlaczego warto?

Warsztaty kulinarne za granicą | Kursy gotowania z Szamane.pl

Wyjazdy zagraniczne mają na celu poznawanie odwiedzanych krajów na wielu możliwych płaszczyznach. Poszukujemy krajobrazów zapierających dech w piersiach i piaszczystych plaż otoczonych palmami kokosowymi, pradawnych świątyń i monumentów czy dzieł architektonicznych. Krótko mówiąc wszystkiego, co na pierwszy rzut oka budzi podziw i wyróżnia się swoją unikalną estetyką na tle tego, co zdążyliśmy już poznać. Jednym z takich obszarów są kulinaria odwiedzanego kraju i kunszt prezentowany przez lokalnych kucharzy. To oni otwierają przed nami wrota do nowych smaków i aromatów. Próbowanie nowych przysmaków na miejscu to jedno, ale to co sprawia największą frajdę to podjęcie wyzwania i przygotowanie samodzielnie kilku lokalnych, kultowych potraw. 

Udział w warsztatach gotowania za granicą to świetny pomysł, jeśli chciałbyś poznać nowe techniki kulinarne, unikalne przepisy na egzotyczne dania, a przede wszystkim eksplorować nowy kraj z perspektywy jedzenia i wszystkiego co jest z nim związane.

Każdy ma swój indywidualny powód, dla którego zapisuje się na kulinarne warsztaty. Niektórzy chcą nauczyć się gotować dla swoich najbliższych, podczas gdy inni chcą zdobyć umiejętności potrzebne do rozpoczęcia kariery w gastronomii lub rozwinięcia własnej pasji – niektórzy ludzie są tam również po to, by się dobrze bawić w świetnym towarzystwie pasjonatów gotowania, zafascynowanych kuchniami świata.

A co jeśli by tak wybrać się na wakacyjny wyjazd, na którym nauczysz się gotować jak miejscowi i przywieziesz do domu gamę międzynarodowych smaków, którymi będziesz mógł się delektować z najbliższymi?

Warsztaty kulinarne – dlaczego warto wybrać je podczas podróży?

Warsztaty gotowania to mnóstwo zabawy

Wchodząc w dorosły wiek, bardzo często wpadamy w pułapkę bycia pracowitymi i poważnymi ludźmi, dlatego zasługujemy na dobrą zabawę, jaką gwarantują warsztaty kulinarne. To doskonały sposób na urozmaicenie swojego życia i cieszenie się czasem spędzonym w kuchni pod okiem doświadczonego kucharza lub instruktora. Jeśli zależy nam na dokładnym poznaniu kuchni odwiedzanego kraju, nie ma lepszego sposobu niż udział w warsztatach kulinarnych.

Najlepszą rzeczą w lekcjach gotowania jest to, że są przyjemnym doświadczeniem dla każdego, nawet dla tych, którzy nie posiadają zaawansowanych umiejętności kulinarnych. Wspólne poznawanie lokalnych receptur, składników i mieszanek przypraw to gwarancja dobrej zabawy. Bardzo często prowadzi to do ogólnie pojętego chaosu, ale też do wspólnego wyciągania wniosków i lekcji, kiedy w końcu zaplanowana akcja w kuchni się powiedzie! Wspólny sukces osiągnięty przez cegiełkę dołożoną od każdego uczestnika smakuje najlepiej!

Warsztaty gotowania w Tajlandii

Poznasz kraj i jego mieszkańców poprzez lokalne specjały

Poznawanie różnych kuchni i zwyczajów kulinarnych świata może być fascynującą przygodą, ze względu na niesamowitą różnorodność jedzenia dostępnego na każdym kroku. Jedzenie jest integralną częścią naszego życia i sposobem na połączenie się z różnymi kulturami i tradycjami, od pikantności tajskiego jedzenia ulicznego, po bogate i eleganckie smaki kuchni francuskiej. Każdy naród ma swoje własne, charakterystyczne smaki i potrawy.

Co więcej, poznawanie nowych potraw i smaków może poszerzyć nasze kulinarne horyzonty i zmotywować nas do eksperymentowania w kuchni. W świecie jedzenia zawsze jest coś nowego i ekscytującego do nauczenia się, niezależnie od tego, czy jest to wypróbowywanie nowych przypraw i smaków, czy też eksperymentowanie z różnymi metodami gotowania.

Kursy kulinarne za granicą są zazwyczaj połączone z tygodniowym, bądź 2-tygodniowym wyjazdem w celach turystycznych, co stwarza idealną okazję do bliższego obcowania z ludźmi, ich zwyczajami i kuchnią. W naszym biurze podróży stawiamy na profesjonalne zajęcia, wypoczynek i wiele różnych atrakcji.

Niesamowitym atutem gotowania za granicą są miejsca, w których się odbywają. Niejednokrotnie powodują zachwyt i podziw u uczestników. Przykładowo w Malezji, zostajemy zaproszeni przez instruktora gotowania do pięknego ogrodu wypełnionego egzotycznymi roślinami, w którym znajdują się przygotowane stanowiska kuchenne, podczas gdy na wyspie Bali, zajęcia odbywają się w ogrodzie pełnym aromatycznych ziół i przypraw, z których korzysta się podczas gotowania.

Zrobisz potrzebne zakupy na lokalnym targu

Zanim jednak przystąpimy do aktywności w kuchni, czeka nas wycieczka na lokalny targ nieopodal szkoły gotowania, na którym zaopatrzymy się we wszystkie potrzebne składniki. To bardzo ciekawa opcja do poznania lokalnej kultury targowej, szerokiego wachlarza składników, ziół i przypraw, a także spotkanie sprzedawców zachwalających swój towar, którzy z przyjemnością opowiedzą o nim więcej przyjezdnej osobie. Ta nieodzowna część warsztatów kulinarnych to doświadczenie, które zapada na długo w pamięć z racji na swoją intensywność kolorów, zapachów i smaków. 

Zakupy na lokalnym targu

Zdobędziesz nowe techniki w kuchni i podszlifujesz te już poznane

Każde warsztaty kulinarne mogą pomóc w poprawie Twoich umiejętności kulinarnych, a jeśli jeszcze nie zagłębiałeś się w tajniki gotowania, to będzie to idealna szansa, aby zdobyć pierwsze szlify. Niezależnie od tego, czy uczysz się, jak szybko oprawić rybę, jak skutecznie rozdrabniać różne składniki i przyprawy, jak zrolować sushi, a nawet jak uniknąć posklejania się makaronu ryżowego, kursy gotowania nakreślą Ci niezbędne podstawy.

Instruktor pokaże ci, jak prawidłowo wykonywać te czynności w lokalnym stylu, abyś następnie mógł spróbować własnych sił. Największym atutem jest możliwość zadawania pytań i uzyskiwanie w odpowiedzi porad na temat własnych technik pracy.

Nawet najlepsi szefowie kuchni stale doskonalą swoje umiejętności i repertuar potraw. Jeśli znasz już swój „warsztat”, wzięcie udziału w lekcjach gotowania w kraju, który zawsze chciałeś turystycznie odwiedzić, będzie strzałem w dziesiątkę!

Możesz oglądać wszystkie programy kulinarne w telewizji, ale nic nie równa się z praktycznym doświadczeniem przebywania w profesjonalnej kuchni z doświadczonym instruktorem demonstrującym swoje umiejętności w czasie rzeczywistym. 

Kurs gotowania – Tajlandia, Malezja czy Japonia?

Poznasz nowe przepisy, którymi zachwycisz najbliższych

Istnieją niezliczone przepisy, których prawdopodobnie jeszcze nie odkryłeś. W zależności od rodzaju zajęć gotowania, które wybierzesz, poznasz zupełnie nową gamę potraw, przepisów i technik, które definiują kultury kulinarne na całym świecie.

Wzięcie udziału w kursie gotowania za granicą da ci pomysły na przepisy i triki kulinarne, dzięki którym łatwo przygotujesz wielodaniowy posiłek, który wygląda i smakuje pysznie, a dodatkowo zachwyci nawet te bardziej wybredne podniebienia! Będziesz mógł przygotować w domowym zaciszu aromatyczne dzieła sztuki!

Podobnie jak w każdym aspekcie życia, w gotowaniu łatwo jest wpaść w rutynę, przygotowując w kółko te same dania, ponieważ są łatwe, szybkie lub nie wymagają używania nowych technik i łączenia smaków. Te same mięsa, warzywa, oklepane przyprawy, brzmi znajomo prawda? Lekcje gotowania to idealna arena do próbowania nowych rzeczy, ponieważ dostajesz jasne instrukcje i gotowe rozwiązania. Możesz odkrywać smaki świata, o których istnieniu nie wiedziałeś.

Egzotyczne przyprawy i zioła

Zwiększysz pewność siebie w kuchni

Możesz zrobić wszystko, jeśli masz wiarę w siebie. Udział w warsztatach gotowania poinstruuje Cię we właściwym kierunku i pomoże zdobyć wiedzę i umiejętności, która pozytywnie wpłynie na zdecydowane działanie w kuchni.

Świadomość tworzenia atrakcyjnej potrawy w kuchni nie tylko zwiększy Twoją pewność siebie jako szefa kuchni, ale także pewność siebie w ogóle. Nawet jeśli nie masz wcześniejszego doświadczenia w gotowaniu, uczenie się nowych umiejętności i obserwowanie swoich postępów jest jedną z najbardziej satysfakcjonujących rzeczy w życiu. Ponadto kursy gotowania za granicą będą prowadzone przez szefów danej kuchni znających się na swoim fachu jak mało kto, a ich energia z pewnością przeniesie się również na Ciebie.

Otworzysz przed sobą nową ścieżkę do kariery lub kulinarnej pasji

Czy jesteś jednym z tych, którzy marzyli o staniu się szefem kuchni lub właścicielem restauracji, ale z jakiegoś powodu nie mogli spełnić tego marzenia? Jeśli marzysz o własnej restauracji to udział w warsztatach gotowania jest idealnym pomysłem aby przyspieszyć swoją karierę w kulinarnym świecie. Pomoże ci to otworzyć się na nowe kuchnie świata i unikalne smaki, których dotąd nie miałeś okazji poznać. Co więcej, pomoże ci podjąć decyzję, czy zechcesz pójść w wybranym kierunku i na dobre poświęcić się poznawaniu tajników wybranej sztuki kulinarnej. 

W przeszłości kucharze byli często blokowani przez ograniczoną dostępność składników czy brak dostępu do profesjonalnego sprzętu kuchennego. Dziś kulinarny świat jest otwarty dla wszystkich, co daje ogromny potencjał osobisty. Najprostszym sposobem na zapoczątkowanie pasji do gotowania jest udział w różnorodnych zajęciach kulinarnych. Jeśli już pasjonujesz się kreatywnym gotowaniem, wzięcie udziału w lekcjach gotowania może otworzyć kulinarne horyzonty, o których do tej pory marzyłeś.

Nauczysz się nowych technik prezentacji jedzenia

Prezentacja potraw w dzisiejszych czasach znaczy bardzo wiele, zwłaszcza w mediach społecznościowych, gdzie smakosze udostępniają zdjęcia swoich kulinarnych dzieł. Zdobędziesz umiejętności niezbędne do przekształcenia nawet prostej kanapki z szarpaną wieprzowiną w fotograficzne arcydzieło, które zasługuje na docenienie przez szerszą publikę.

Na warsztatach gotowania, nauczysz się, jak sprawić, by nawet najbardziej przyziemne danie wyglądało jak smakowity, pięciogwiazdkowy posiłek. Sprawienie, by jedzenie wyglądało dobrze, czyni je bardziej kuszącym i może sprawić, że nawet ci najbardziej wybredni spróbują potraw, których inaczej nigdy by nie spróbowali.

Spotkasz nowe osoby zafiksowane na punkcie jedzenia

Lekcje gotowania to świetna okazja do poznania ludzi, którzy mają podobne do Ciebie zainteresowania. Są idealnym sposobem na nawiązywanie nowych znajomości w podróży i inicjowanie ciekawych rozmów. To sprawia, że przypadkowo spotkane osoby mogą stać się świetnymi kompanami podróży!

Lubisz gotować i odkrywać nowe smaki? Zapraszamy na nasze wyjazdy kulinarne!

WYJAZDY KULINARNE Z SZAMANE.PL